„Ludzie zejdźcie z drogi

bo listonosz jedzie…”

Przedszkolaki z Filii nr 2 lubią poznawać nowe miejsca. Dlatego, aby zaspokoić ich chęci poznawcze,

w poniedziałkowe przedpołudnie - 22 października wybraliśmy się na Pocztę Polską w Połańcu ....

Rolę gospodarza pełnił pan Naczelnik Poczty, który z zaciekawieniem opowiadał o pracy urzędników poczty. Dzięki tej wycieczce dzieci dowiedziały się, że można tam nie tylko wysłać list czy paczkę, ale także zapłacić rachunki, pobrać pieniądze oraz załatwić wiele innych spraw. Przedszkolaki dowiedziały się jaka jest droga listu od nadawcy do adresata, że nawet nasze listy są transportowane samolotami. Wiedzą już, że list musi mieć dokładny adres, znaczek, który kupuje się przy okienku i nakleja w odpowiednim miejscu, a także stempel pocztowy wykonany przez urzędnika poczty. Nawet sami mieliśmy możliwośc przybić taką pieczątkę. Grupa "Koniczynki" wrzuciła także do czerwonej skrzynki - listy do św. Mikołaja.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie, kartki i znaczki.

Życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Poczty Polskiej!

Wycieczka ta była dla nas inspiracją i zachęciła do zabawy w pocztę, dzieci wcielały się w rolę urzędników pocztowych, listonosza oraz klientów poczty, ale także wzbudziła w nas szacunek do pracy innych ludzi.

Zapraszamy do galerii!