Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 27 sierpnia 2019r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych dokumentów wszystkie placówki przedszkolne do 30 kwietnia br. mają obowiązek przekazać rodzicom dzieci odbywających roczne przygotowanie przedszkolne „Informację o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej”. W oparciu o przeprowadzoną diagnozę gotowości szkolnej i obserwacje dzieci prowadzone do 11 marca 2020r. nauczyciele przygotowali te ważne informacje dla Państwa. W trudnym okresie panującej epidemii COVID-19 informacje te zostaną przesłane na pocztę mailową rodziców. Z chwilą gdy już będziemy normalnie funkcjonowali każdy rodzic będzie mógł odebrać ten dokument w wersji papierowej, opieczętowany i oryginalnie podpisany. Rodzice  sami decydują o tym czy przekażą tą informację (we wrześniu) do szkoły podstawowej gdzie będzie uczęszczało dziecko.

Anna Kaniszewska