„Mamy tylko jedną Ziemię,
a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego, ludzkiego
działania, zależy od każdego z nas”

Florian Plit

W ramach Akcji „Pan Karp zarybia Wisłę” dzieci z Przedszkola Publicznego w Połańcu wraz z Filiami przystąpiły do konkursu pt. „Płynie, wije się Wisła”, którego organizatorem było Towarzystwo Promocji Ryb z siedzibą w Złotorii. W konkursie udział wzięły dzieci począwszy od Śląska Cieszyńskiego, poprzez Tarnobrzeg, Połaniec, Warszawę, Płock, Włocławek, Toruń, Nowe aż po ujście Wisły-Przekopu w Mikoszewie.
           Przedmiotem Konkursu było stworzenie prezentacji przedstawiających walory przyrodnicze Wisły. Przedszkolaki z Połańca zrobiły to jak potrafią najlepiej przy pomocy kredek, plasteliny i innych materiałów przygotowując albumy w formie collage.

Tworząc takie nieprzewidywalne kompozycje

grupa Leśne Ludki oraz grupa Smerfy z Filii nr 1

otrzymała III miejsce

i wygrała 1000 zł.

Drogie dzieci, szanowni nauczyciele, gratulujemy wszystkim uczestnictwa w konkursie. Cieszymy się, że jury doceniło Wasze starania. Wierzymy, że ochrona środowiska jest Wam bardzo bliska. Wiemy, że podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci należy zaczynać już od najmłodszych lat – to nasz kierunek, to nasza przyszłość.

A. Kaniszewska

B. Mika