Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek  na całym świecie obchodzony jest 5 listopada. Wybrana data nie jest przypadkowa. To dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney'a. Z jego wytwórni pochodzą tacy bohaterowie kreskówek jak: Kaczor Donald, Myszka Miki, pies Pluto, bałwanek Olaf.

5 listopada Przedszkole Publiczne w Połańcu zamieniło się w krainę bajek, w której można było spotkać ulubionych bohaterów z kreskówek takich jak: Czerwony Kapturek, Myszka Miki czy Myszka Minnie. Dzieci oglądały teatrzyki cieni, brały udział w zabawach oraz segregowały bajkowe rekwizyty. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki i rozpoznawaliśmy postacie wraz z tytułami bajek, z których pochodzą. Nasi wychowankowie nie tylko przypomnieli sobie bohaterów kultowych filmów animowanych, ale również zwrócili uwagę na wychowawczą i edukacyjną rolę dobrych bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła. Kreskówkowe postacie stały się dla naszych przedszkolaków wzorem prawidłowych postaw, koleżeństwa oraz chęci niesienia pomocy innym.

W ramach realizacji programu Erasmus+ We open the window towards the world, dzieci uczestniczyły w zajęciach języka angielskiego, których tematem przewodnim była bajka The Lion King – Król Lew. Podczas zajęć dzieci przypomniały sobie bohaterów kreskówki oraz wysłuchały bajkę czytaną w języku angielskim. Zapoznały się również z angielskimi nazwami zwierząt żyjących w Afryce i wykonały układ taneczny do piosenki The Lion Sleeps Tonight.

D. Golonka

f1   f2