Ty i ja, ty i ja, ty i ja

Misie szare, misie szare obydwa

I kochają się te misie, przytulają swoje pysie

Misie szare, misie szare obydwa…

W dniu 25 listopada 2020 przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, metod nauczania moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Miękki, puchaty i taki z łatką - najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona „przytulanka” przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Pluszowy miś od ponad stu lat jest jedną z ulubionych maskotek dzieci, a i wielu dorosłych szuka pocieszenia w „pluszaku” albo przynajmniej z sentymentem wspomina swojego starego misia.

Biblioteka Miejska im. Wacława Gołowicza w Mrągowie

 

Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe; plastyczne i matematyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, prezentacje multimedialne, bajki, śpiewanie piosenek np.: „O kochaniu misia”, ”Misie szare”, „Jadą , jadą misie”, „Dwa malutkie misie”, „Niedźwiadek”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w „Misiowej Krainie”. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach.

Dzieci z Przedszkola Publicznego przy ulicy Madalińskiego 1  będą do 27 listopada 2020r. na zdalnym nauczaniu w swoich domach wykonywały wiele ciekawych zadań i poleceń poświęconych kochanym misiom. Przytulały ulubione pluszaki i uwieczniały to na zdjęciach.

Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej, gorącej zabawy. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy

i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, „po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz…”.

Sto lat Misiu!

J. Kicińska