Dnia 2 grudnia odbył się konkurs plastyczny „Mój wymarzony prezent od Świętego Mikołaja” w którym  wzięły udział grupy dzieci 6 letnich z Przedszkola Publicznego w Połańcu wraz z filiami.

         Każde dziecko marzy o wyjątkowym prezencie od Mikołaja dlatego konkurs poprzedziły rozmowy na temat oczekiwanych i upragnionych prezentów dzieci. Nasi podopieczni mieli nie lada wyzwanie, by spośród licznych pomysłów wybrać ten jeden, jedyny wymarzony prezent.

Powagi konkursu dodawał fakt, iż prace dzieci miało oceniać szanowne jury w składzie: Pani Dyrektor Anna Kaniszewska, Pani vice dyrektor Beata Mika oraz przewodniczące Rad Rodziców Pani Małgorzata Bednarska, Anna Janowska i Marzena Kwiatkowska.

MIKOŁAJ 3

 

Starszaki samodzielnie wykonywały pracę plastyczną przedstawiającą wizje wymarzonego prezentu. Z niebywałą starannością oraz wielkim zaangażowaniem ilustrowały swoje pomysły. Mając świadomość, że być może Mikołaj, który odwiedzi Przedszkole zauważy wystawę prac, która została zaprezentowana na holu przedszkolnym i choć w części spróbuje spełnić oczekiwania dzieci.

         Jak zawsze naszym wychowankom nie zabrakło wyobraźni, talentu i pomysłowości. Na wszystkich pracach można było zobaczyć wspaniałe obrazki przedstawiające: lalki, misie, samoloty, auta a nawet drony, perkusje i gitarę. Wielu z naszych przedszkolaków, zdecydowało się namalować kilka upominków, w nadziei, że worek Świętego Mikołaja wszystkie je pomieści.

Jury, które przystąpiło do oceny prac, miało wielki dylemat z wyborem tych najpiękniejszych. Po długich naradach jednogłośnie ogłosiło, że wszyscy uczestnicy otrzymują  nagrodę w postaci pierwszego miejsca, ponieważ każda praca była wykonana pięknie i wymagała od dzieci zaangażowania i dużego wysiłku. Dzieciom zostały wręczone także piękne dyplomy i upominki: kolorowe notesy oraz długopisy ufundowane przez Radę Rodziców oraz Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne „POLPRZEM” Spółka z o.o. w Połańcu.

Konkurs dał nam wszystkim mnóstwo okazji do radości, wspólnego oczekiwana na Świętego Mikołaja i przede wszystkim dał on szanse pokazania umiejętności i  talentu plastycznego dzieci.

Katarzyna Materkowska