Hu! hu! ha! Nasza zima zła!

A my jej się nie boimy,

Dalej śnieżkiem w plecy zimy,

Niech pamiątkę ma.

Nasza zima zła!

na głównąna główną2

W dniach 19-20.01.202021 biały puch pozwolił dzieciom z grupy „Koniczynki” i „Stokrotki”  na zabawy sportowe na śniegu.  Naszym przedszkolakom bardzo podobają się takie formy spędzania czasu na świeżym powietrzu.  Celem głównym zabaw było promowanie sportu, jako formy aktywnego wypoczynku.

Zmagania sportowe zaczęły się od wzajemnego przywitania się dzieci wspólnym okrzykiem radości ”Hip, hip – hura!   Następnie mali sportowcy zmierzyli się ze sobą w różnych konkurencjach takich jak „Slalom” , „Śnieżką do celu” , „Bitwa na śnieżki” , „Aniołki”, „Tor przeszkód”  oczywiście  pamiętając o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zabawy. Śmiechu było co niemiara. Dzieci zachowując zasady fair-play dzielnie walczyły wykazując się wspaniałymi zdolnościami sportowymi. Na koniec dzieciaki oddały się zimowemu szaleństwu, chętnie lepiąc wspólnego bałwana w ogrodzie przedszkolnym.

Dzięki staraniom  Pana Pawła Laski Radnego Rady Miejskiej w Połańcu nasze przedszkolaki otrzymały jesienią z Ministerstwa Sportu i Turystyki zestawy upominków. Otrzymane gadżety zostały wręczone przez Panią dyr. Annę Kaniszewską oraz wicedyrektor Beatę Mikę. Po śnieżnych harcach z promiennymi uśmiechami na buziach, wróciliśmy do przedszkola na słodki podwieczorek.

Serdecznie dziękujemy w imieniu obdarowanych przedszkolaków i liczymy na dalszą współpracę.

Joanna Kicinska