Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce starych
kluczy i kredek!

1) W naszym przedszkolu od początku września, trwa zbiórka niepotrzebnych kluczy,  które nie otwierają żadnych drzwi.

Zostaną one oddane na złom a pieniądze za pośrednictwem Polskiego Stowarzyszenie Licencjonowanych Serwisów Kluczowych zostaną przekazane

fundacji „Akogo” Ewy Błaszczyk utrzymującej klinikę BUDZIK,

w której są rehabilitowane dzieci po ciężkim urazach mózgu,  często pogrążone w śpiączce.

2) Drugą akcją charytatywną, którą wspieramy jest zbiórka, niepotrzebnych kredek, które w rezultacie są obrabiane i segregowane.

Grupa wolontariuszy szyje z nieużywanych kawałków materiałów piórniki i zapełnią je kredkami, które następnie trafiają do szpitali. Kredki świecowe zostają przetopione na tęczowe kredki w kształcie klocków, serduszek, misiów, itp. Kredki ołówkowe, które nie trafią do piórników dostają 'drugie życie'  i są przerabiane na „kredkowe dzieła” w postaci np. biżuterii, która jest przekazywana na aukcje charytatywne zbiórki pieniędzy.

„Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem ”.

GG Marquez

Kredki