Miś na smutki i radości,

Miś, gdy coś Cię bardzo złości.

Miś, gdy czasem jest Ci źle,

Miś, gdy gorzej czujesz się.

Miś dla małych i dla dużych,

Miś w przedszkolu i w podróży.

Miś, co leży pod poduszką,

Miś, co ma klapnięte uszko.

Miś Puchatek, Miś Uszatek,

Miś z futerka, z pluszu, z łatek…

Dziś Dzień Pluszowego Misia

Więc go utul mocno dzisiaj!

Jak co roku - 25 listopada, wszystkie misie obchodzą swoje święto. O święcie tej puchatej postaci nie zapomniały również dzieci z naszych przedszkoli. Dzień ten pełen był różnorodnych atrakcji. Każda z grup obchodziła to święto w inny sposób. Jednak jedno jest pewne, że tego dnia to właśnie Pluszowy Miś był bohaterem w każdej grupie.

Przedszkolaki poznały historię powstania pluszowego misia, a także zapoznały się ze słynnymi bajkowymi misiami z dawnych lat. Nie brakowało zadań, konkursów, zagadek, zabaw ruchowych oraz piosenek o misiowej tematyce. Chętne dzieci kosztowały ulubiony przysmak wszystkich misiów, czyli słodki i przepyszny miód. Dzięki opaskom, strojom oraz foto-budce sami wcieliliśmy się w misie. Na zakończenie tego dnia przedszkolaki wykonały przeróżne prace plastyczne oraz przy realizacji różnych projektów, uczestniczyły w warsztatach literackich online z Misiową Mamą, a także stworzyły misie m.in. z surowców wtórnych. Dzień ten pełen był radości oraz świetnej zabawy. Bez wątpienia, Pluszowy Miś to najlepszy przyjaciel każdego z nas.

260504599 939902723299640 2363105192486097232 n 1

Marlena Kwapisz