DSC06930

Jak co roku 14 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Seniora. Piękną tradycją zawsze było spotkanie przedszkolaków z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Połańcu. Niestety, pandemia pokrzyżowała te plany. W tym roku również – w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców – nie odbyło się takie spotkanie. Jednak nie zapominamy o naszych seniorach! Dzieciaczki z Przedszkola Publicznego w  Połańcu prosiły Panią Dyrektor A. Kaniszewską o przekazanie przygotowanego nagrania z występami oraz kolorowe laurki z życzeniami płynącymi prosto z dziecięcego serduszka:). Dnia 29.11.2021r. od przedszkolnej delegacji prezenty odebrała dla swoich podopiecznych Pani Anna Konat Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Połańcu. W rewanżu za miły gest przedszkolaki dostały przepiękne anioły-breloczki, które w podzięce wykonali seniorzy.

Zawsze staramy się obchodzić Dzień Seniora, żeby nasi starsi przyjaciele wiedzieli, że są dla nas bardzo ważni, że chcemy korzystać z ich doświadczeń, wiedzy i mądrości. Mamy nadzieję, że spodobała się niespodzianka. Takie działania wywołują u dzieci radość z przygotowywania prezentów na rzecz innych, a przede wszystkim uczą szacunku dla osób starszych. Jednocześnie liczymy na to, że wkrótce będziemy mogli się spotkać, porozmawiać, powspominać.

Jak prezentowały się połanieckie przedszkolaki można obejrzeć na krótkim filmiku tutaj:

Drodzy seniorzy! Z okazji Dnia Seniora przyjmijcie najlepsze życzenia! Życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, pogody ducha, rodzinnego ciepła oraz błogosławieństwa Bożego. Niech każdy dzień daje powody do radości i uśmiechu.

A. Kaniszewska, B. Mika, A. Bujakiewicz

262001852 1927486794104610 3700097447873094499 n