„W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara,

Strojów pięknych co niemiara.

Niech się bawią duzi, mali

Zgromadzeni na tej sali”.

16 i 17 lutego w Przedszkolu Publicznym w Połańcu tradycyjnie jak co roku odbył się bal karnawałowy zwany popularnie „balem przedszkolaków”. Serpentyny, kolorowe balony, bajkowa sceneria oraz  fantastyczne postacie i przebierańcy, w które wcieliły się dzieci tworzyły magiczną atmosferę. Otwarcia balu dokonała Pani Dyrektor przedszkola Anna Kaniszewska, która wcieliła się w postać matki chrzestnej Fiony i czarodziejską różdżką spełniła marzenia dzieci o pięknym balu. Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, batmanów, policjantów czy piratów, pojawiły się także postaci z ulubionych bajek.  Wszystkie dzieci bawiły się przy muzyce oraz uczestniczyły w wesołych zabawach i ciekawych konkursach. Uzupełnieniem tego wspaniałego dnia był słodki poczęstunek przygotowany przez panie kucharki – pyszne oponki. Wszystkim zabawom przy muzyce nie było końca, a widząc zadowolone twarze dzieci, można powiedzieć, że bal był bardzo udany, minął w serdecznej atmosferze oraz dostarczył niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów.

Z wielką niecierpliwością czekamy na następny rok….

E. Ratusznik

Stokrotki