Grupa Stokrotki dołączyła do Klubu Gaja i realizuje

program - "Zaadaoptuj rzękę".

Gdy tylko minęły mrozy wybraliśmy się

nad brzeg rzeki Czarnej

by sprawdzić poziom wody w korycie

oraz zaobserwować czy po pobliskiej rzece płynie kra zwiastująca wiosnę...

Klub Gaja od 8 lat realizuje program edukacji ekologicznej – Zaadoptuj rzekę. Klub proponuje społecznościom lokalnym w całej Polsce, aby otaczały opieką czyli „adoptowały” rzeki, potoki, stawy, jeziora i źródła w swojej okolicy. Zaśmiecone, brudne akweny to realne problemy ekologiczne. Podjęcie się ich adopcji (otoczenie opieką) jest rzeczywistym działaniem na rzecz środowiska. Sprzątanie zaśmieconych brzegów zbiorników, monitorowanie jakości ich wód, obserwacja roślin i zwierząt wokół nich, podejmowanie na ich rzecz współpracy to skuteczne inicjatywy realizowane w kilkuset miejscach w całym kraju.

Przed grupą Stokrotki bojowe zadanie!! Okazało się, że na brzegu rzeki jest badzo dużo śmieci, malych wysypisk. Przedszkolaki zadcydowały, że koniecznie muszą tam zrobić porządek. Zwłaszcza, że nurt tej rzeki biegnie nieopodal naszego przedszkola. Małe zuchy "zaopiekują się" rzeką Czarną i wezmą sprawy w swoje ręce!