Fenomenalne atrakcje w naszym przedszkolu

W dniu 17 maja 2022r., dzieci z naszego Przedszkola Publicznego w Połańcu Filia nr 2 uczestniczyły w niekonwencjonalnych zajęciach edukacyjnych dzięki mobilnemu Planetarium. Pokaz, dla każdej z grup osobno, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która dawała wrażenie ogromnej przestrzeni kosmicznej. Była ona niesamowita

i wzbudzała we wszystkich ciekawość. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu i podziwiały pierścienie Saturna z bardzo bliska. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w  świat zagadek Kosmosu. Na zakończenie dzieci obejrzały animację o życiu dinozaurów oraz fragment bajki „Epoki lodowcowej”. Było dużo śmiechu i radości. Pokaz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych, kosmicznych wrażeń.

W dniu 18 maja dzieciaki z naszego Przedszkola uczestniczyły w wyjątkowym pokazie baniek mydlanych - przygotowanym przez zespół PATIGO z Kielc. Pokaz odbył się przy muzyce relaksacyjnej, dzięki czemu integrował nasze zmysły i przypomniał, jak magicznym, acz ulotnym, wytworem jest bańka mydlana. Prowadzący, dzięki specjalnym rekwizytom, ukazał dzieciom chmurę z baniek, klejenie baniek w bajkowe stwory a nawet pozwolił dzieciom doświadczyć „życia w kolorowej bańce”. Chętni mogli samodzielnie potrenować swoją bańkę dzięki specjalnej rękawicy. Ponadto w programie można było obejrzeć bańki dymne i ogniowe! To było fantastyczne! Oczywiście całkowicie bezpieczne. Dzieci bawiły się wspaniale. Polecamy wszystkim, aby zobaczyli ten fantastyczny, magiczny pokaz.

W. Z.