Europejski Dzień seniora obchodzony 20 października był dla przedszkolaków doskonałą okazją, aby w tym dniu odwiedzić podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Połańcu i zaprezentować przygotowany na tę okazję program artystyczny.

17

Wszystkich zebranych powitała Pani Kierownik Anna Konat, dziękując za pamięć i wizytę. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu Anna Kaniszewska, składając podopiecznym ŚDS-u najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Zaprosiła także wszystkich do obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu dzieci z grupy „Smerfy” pod opieką Pań: Janiny Sobierajskiej i Moniki Szywały oraz „Kotki pod opieką Pań: Elżbiety Prajs oraz Marleny Kwapisz.

Grupa „Smerfy” przygotowała wiersz pt. „Dzień seniora” oraz piosenkę „Serdeczne życzenia”, natomiast grupa „Kotki” zaprezentowała taniec hiszpański. Wszystkie występy dzieci sprawiły ogromną radość seniorom i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie dzieci pięknie zaśpiewały tradycyjne „100 lat” oraz wręczyły wszystkim uczestnikom przygotowane laurki z życzeniami. Było dużo uśmiechu, wzruszeń, a podziękowaniom nie było końca… Po raz kolejny można było się przekonać jak ważne jest organizowanie spotkań międzypokoleniowych.

32

W podziękowaniu za występy przedszkolaki otrzymały słodki poczęstunek i z uśmiechem na buziach wróciły do przedszkola.

Składamy serdeczne podziękowania na ręce Pani Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Połańcu za miłe przyjęcie i czas spędzony z podopiecznymi w radosnej i przyjaznej atmosferze.

Monika Szywała