Od początku roku szkolnego, w każdej sali przedszkolnej znajdują się kąciki przyrody. Nasz ma wiele półek i jest w kształcie duuuużej gruszki. Ponadto kącik ten zostaje wzbogacany o nowe rośliny, przedmioty zgodne z daną porą roku. Przedszkolaki ostatnio uczestniczyły w sadzeniu roślin.

alt

 

Wszystkie dzieci czynnie brały udział w upiększaniu przedszkolnego kącika przyrody: sadziły i siały rośliny – fasolę, cebulę, pietruszkę czy rzeżuchę. Teraz dbają, by nie zrywać i nie łamać, podlewają je.

Niezwykle plastyczna psychika i podatność na oddziaływanie pedagogiczne dzieci w wieku przedszkolnym pozwalają, aby procesy nauczania - uczenia się, wychowania i samowychowania, kształcenia i samokształcenia zmierzały do ukształtowania osobowości dziecka zgodnie z systemem wartości humanistycznych. Dlatego też pod wpływem różnorodnych oddziaływań wychowawczych kształtują się u dzieci postawy.
Poznawanie zagadnień ochrony przyrody i środowiska kształtuje u dzieci poczucie odpowiedzialności za utrzymanie naturalnych i sztucznych ekosystemów, rozwija zdolność odczuwania piękna przyrody, jej krajobrazów oraz chęć włączenia się do działań na rzecz ochrony przyrody i środowiska.

Przedszkolaki dopiero zaczynają  i uczą się pielęgnować świat roślin. Będziemy kreować w małych miłośnikach przyrody - szacunek i zamiłowanie do piękna otaczajacej przyrody. Przed nami wiele przygód, doświadczeń, badań, ogrom wiedzy i moc dobrej zabawy!!