W dniu 7 grudnia w naszym przedszkolu odwiedził nas przedstawiciel Towarzystwa Kościuszkowskiego Kosynier Pan Konstanty Michorowski.

Nasz przemiły gość przybył do przedszkola i rymami witał wszystkie dzieciaki – „Entliczek – pentliczek, czerwony stoliczek, na kogo wypadnie na tego bęc”. Przedszkolaki usłyszały znane wiersze

i bajki z lat dzieciństwa naszego gościa . Uważnie słuchały i śmiały się z tych zabawniejszych wierszy. Wychowankowie byli zachwyceni obecnością gościa w ich przedszkolu.

Pan Konstanty przyszedł do nas w stroju Kosynierskim zaprezentował swój ubiór oraz pokazał dzieciom podręczne wyposażenie. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści

i zadawały wiele pytań. Celem spotkania było poszerzanie wiedzy historycznej a także promowanie aktywności dzieci w dawnych zabawach muzyczno – ruchowych.

Ten dzień na pewno zostanie dzieciom na długo w pamięci. Składamy serdeczne podziękowanie Panu Konstantemu za poświęcony dzieciom czas!

Na koniec wszyscy zapozowali do pamiątkowego zdjęcia.

koniczynki kosyniersto kosynier