Nasze przedszkole po raz kolejny przyłącza się do akcji „Góra Grosza”, której celem jest zbieranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Dzięki tej akcji dzieci już w wieku przedszkolnym uczą się podstawowych zasad współżycia i otwartości na cudze nieszczęście.

Góra grosza 2023

Organizatorem tej akcji od 2000 roku jest Towarzystwo Nasz Dom, z siedzibą w Warszawie. Honorowy patronat nad akcją objął Minister Edukacji Narodowe.

W naszej placówce Akcja prowadzona będzie we wszystkich grupach. Monety groszowe (od 1 gr. do 5 zł) dzieci wrzucają do oznakowanego pojemnika na holu przedszkolnym od dnia 01.11.2022 do 28.02.2023r. Możliwa jest zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów akcji podstawowym celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Dzięki zorganizowaniu XXI edycji do tej pory udało się zebrać-

Ponad 45 500 000 Zł!

Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.

Zachęcamy państwa do przyłączenia się do naszej zbiórki monet.

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.