10 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do państwa gospodarzy. Grupa Stokrotki realizując temat tygodniowy "Wiosna na wsi" postanowiła się dowiedzieć - kto rządzi w kurniku? Dlatego musieliśmy to sprawdzić osobiście. Zaprosiliśmy też grupę starszaków bo to super sprawa zobaczyć i usłyszeć wiejski koncert - kwa, kwa, chrum, chrum...

alt

Zapowiadał się piękny dzień, słońce nad naszymi głowami uśmiechało się do nas, więc spokojnym krokiem ruszyliśmy do państwa Smoleń, aby zobaczyć ich wiejską zagrodę. Już w bramie czekała na nas pani Tereska ze świtą powitalną: kotką Małgosią, kotkiem Toffikiem oraz sympatycznym pieskiem Pikusiem, który cały czas merdał ogonkiem ciesząc się z wizyty przedszkolaków.

Zwiedziliśmy całe gospodarstwo. Dzieciaki były wprost zauroczone pieknymi konikami, a ci odważni nawet siedzieli na grzbiecie kucyka. Byli też tacy co śmiało wyciągali ręce do świnek, żeby się z nimi pobawić. A dorodny królik - to był dopiero mega okaz!

Przedszkolaki zobaczyły jak wyglądają zwierzęta oraz ptactwo wiejskie, zapoznały się z ich sposobem i trybem życia, dowiedziały się kto, gdzie mieszka, czym sie żywią oraz ze sposobem ich karmienia. Dla większości dzieci, mieszkańcy zagrody, nie byli znani, dlatego Stokrotki i Koniczynki obserwowały i podglądały nowych "znajomych" z wielkim przejęciem i zainteresowaniem.

Atrakcją dla dzieci była także dorożka, na której mogliśmy sobie posiedzieć. A pan gospodarz nawet obiecał, że przy następnej wizycie zaprzęgnie do niej konia byśmy mogli się przejechać.

Wróciliśmy do przedszkola w wesołych nastrojach i bardzo podekscytowani. Teraz dzieci każdego dnia pytają "kiedy znów pójdziemy do koników...".

 

Serdecznie dziękujemy państwu Smoleń za gościnę oraz piękny przykład opieki nad zwierzątkami.