12 kwietnia miało miejsce wielkie wydarzenie. Można powiedzieć, że to jedna z najważniejszych imprez, która jest wizytówką Przedszkola Publicznego w Połańcu.

W piątek w Centrum Kultury i Sztuki odbył się XIV Przegląd Zespołów Przedszkolnych "Ekologia w wierszu i piosence". W imprezie wzięło udział 180 dzieci z najstarszych grup przedszkolnych, wychowankowie Domu Dziecka w Pacanowie, dzieci ze Świetlicy Małego Dziecka w Ratajach Słupskich, przedszkolaki z Ruszczy, Zrębina - w sumie 9 zespołów.

Dzieci w swoich występach, pokazały dorosłym jak należy dbać o środowisko, aby pięknem przyrody mogły cieszyć się następne pokolenia. Impreza była też podsumowaniem realizowanego w Przedszkolu Publicznym w Połańcu projektu "Odkrywamy pasje przedszkolaków".

Małe talenty na dużej scenie! TAK - rozwijanie pasji, pokonywanie nieśmiałości, odkrywanie talentu, nabieranie odwagi... Tym właśnie wykazała się grupa z naszego przedszkola Filii nr 2. Grupa "Koniczynki" pokazała przedstawienie pt. "Zgoda buduje, nierozsądek rujnuje". Przedstwiła jak sąsiedzka waśń - Pawła i Gawła, może doprowadzić do zniszczenia przyrody. Pokazali jaka czeka ludzkość przyszłość, Machine Town, gdzie w kolejce ludzie ustawiają się po czyste powietrze. Jeden człowiek, Paweł i Gaweł, każdy z nas odpowiada za niedaleką i daleką przyszłość. Pamiętajmy o tym!!

Dzięki pozyskanym sponsorom wszyscy uczestnicy otrzymali upominek i pamiątkowe dyplomy