DSC 9065

Inscenizacje o tematyce ekologicznej przygotowane przez najstarsze grupy przedszkolne zagościły w czwartek w połanieckim Centrum Kultury i Sztuki. Po trzyletniej przerwie, spowodowanej pandemią, mogliśmy być świadkami niezwykle spektakularnych i zjawiskowych występów.

Organizatorem Przeglądu Zespołu Przedszkolnych „Ekologia w wierszu i piosence” było Przedszkole Publiczne w Połańcu i Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Jak zaznaczali organizatorzy celem przeglądu było podkreślenie znaczenia ochrony środowiska, a także przedstawienie pomysłów na jego ochronę i pielęgnację. W przedstawieniach wzięło udział 180 dzieci z najstarszych grup przedszkolnych z Połańca, Ruszczy, Zrębina i Pacanowa. Przedszkolaki zaprezentowały inscenizacje o tematyce ekologicznej, wyrażając tym samym dziecięcą troskę związaną z degradacją środowiska naturalnego. Interpretacja występów wskazywała na to, że Ziemia woła o pomoc, bo niszcząc przyrodę, niszczymy samych siebie, będąc częścią przyrody. Każdy z nas, czy mały, czy duży może choć trochę przyczynić się do zmian w sposobie życia – życia w zgodzie z naturą.

DSC 8735

Wszystkie występy były przepiękne a wzbogacone o barwę świateł i muzykę dostarczały wielu pozytywnych emocji. Przedszkolaki zaprezentowały wysokie umiejętności wokalne oraz bogaty wyraz artystyczny. Pani dyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu - Anna Kaniszewska, Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec – Jacek Nowak, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu Monika Pławska, zaroszeni goście byli bardzo dumni z przedszkolaków. Życzyli im wielu sukcesów i nieustannego rozwijania talentów artystycznych. Udział w przeglądzie dostarczył dzieciom wielu wrażeń, radości, przeżyć a nagrody ufundowane przez ENEA Elektrownia Połaniec, wydawnictwo Mac, Nowa Era oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach wywołały uśmiech na ich twarzach.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, pracownikom przedszkoli, pracownikom Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu za pomoc w przygotowaniu tego przedsięwzięcia.

Do zobaczenia za rok.

DSC 9172