Akcja „Czysta Gmina – Wiosenne Sprzątanie”czyli udział przedszkolaków w przedsięwzięciu

„Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy”.

Tak oto pokazaliśmy jak ważna jest dla nas nasza druga matka – MATKA ZIEMIA!

alt

alt

Dzień 22 kwietnia 2013 roku wypadało uczcić niebywale! Dzieci z naszego przedszkola z wielkim zapałem wybrały się na wielkie sprzątanie świata! Wyposażeni i przygotowani byliśmy doskonale – foliowe worki i rękawice okazały się bardzo wskazane i pomocne.

Cel wybraliśmy jeden – okolice przedszkola, kościoła oraz najważniejsze - brzegi rzeki Czarnej, ponieważ grupa Stokrotki już wcześniej podjęła się zadania szczególnej opieki tego zakątka. Już na początku wymarszu z placówki, widać było dużą radość, zaangażowanie oraz ogromną ciekawość naszych małych podopiecznych, słychać było tylko gwarne głosy przedszkolaków „czy kiedyś sprzątałaś naszą ziemię?”, „o! mój pierwszy papierek!”. A potem te entuzjastyczne wyścigi, kto pierwszy dotrze do puszki… Przedszkolaki wykonali „kawał dobrej roboty”!! A worki były naprawdę pełne i ciężkie od znalezionych „skarbów”!!

W umysłach i sercach naszych podopiecznych, podniosła się świadomość ekologiczna!! Celem akcji nie było tylko uprzątnięcie śmieci ale także działania promujące nie śmiecenie i poszanowanie dla środowiska. Duże zaangażowanie dzieci świadczy o tym, że dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe jest w dobrych rękach, w rękach dzielnych przedszkolaków! MATKO ZIEMIO WSPIERAMY CIĘ I BĘDZIEMY O CIEBIE DBAĆ!