To były niezapomniane wrażenia dla uczestników przedszkolnego biegu w Połańcu, który odbył się 11 maja 2023r. na Kopcu Kościuszki. Ponad 230 uczestników V Rodzinnego biegu „Biegiem dróżką za Kościuszką” zorganizowanego przez Przedszkole Publiczne w Połańcu oraz Miasto i Gminę Połaniec włączyło się w promowanie rodzinnego i zdrowego stylu życia oraz akcję charytatywną. W tym roku zasilaliśmy puszki dla chorego kolegi  Bartoszka Jędrasika. Bieg przeprowadziliśmy w ramach gminnego programu „Dni rodziny”. Natomiast współorganizatorami także byli: Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu oraz Stowarzyszenie Running Połaniec. Na wszystkich czekało wiele atrakcji!

Pan Burmistrz Jacek Benedykt Nowak oraz Pani Dyrektor Anna Kaniszewska, Prezes Towarzystwa Kościuszkowskiego Radosław Matusiewicz oraz Kosynier Konstanty Michorowski, rozpoczęli imprezę kierując słowa dopingujące dla uczestników. Następnie po rozgrzewce Pani Basi i Pani Anity z Running Połaniec i hucznym wystrzale z broni przez Pana Radosława, drużyny ruszyły na trasę. Pobiegło 90 rodzin. Atmosfera była gorąca! Wszyscy podczas szlaku pokonali 5 stacji, biorąc udział w atrakcyjnych konkurencjach  sportowych. Na mecie natomiast Kosynierzy błyskotliwie sprawdzili wiedzę historyczną uczestników biegu. Wszystkie rodziny otrzymały z rąk Pana Burmistrza i Pani Dyrektor medale, upominki oraz na wszystkich czekało ognisko i pyszne kiełbaski. Spotkaniu towarzyszyła muzyka oraz wspólne tańce i zabawy rytmiczne oraz zabawy z gumą sensoryczną czy malowanie kredą, które przeprowadziły nauczyciele z przedszkola. Buzie dzieci i rodziców były roześmiane i szczęśliwe!

To działanie przedszkolne odbyło się dzięki wsparciu i energii wielu wspaniałych osób z  Urzędu Miasta i Gminy Połaniec, ekipie Running Połaniec, przyjaciołom z Towarzystwa Kościuszkowskiego, sponsorowi Kazimierzowi Zalińskiemu, nauczycieli i pracowników przedszkola. Serdecznie dziękujemy! Najgorętsze podziękowania kierujemy do wszystkim rodzin – uczestników biegu za wkład i zaangażowanie - to dzięki Wam, pomogliśmy Bartoszkowi. Każdy dołożył swoją cegiełkę i dzięki temu impreza stała się wielkim  sukcesem. To było mile spędzone popołudnie i świetna zabawa! Zapraszamy do fotorelacji.

B. Mika