28 kwietnia, w godzinach od 13:00 do 17:00 w Galerii Połanieckiej odbyły się liczne atrakcje m. in:

Gry i zabawy o tematyce proekologicznej;

Występy dzieci z Przedszkola Publicznego w Połańcu w ekologicznym repertuarze;

Malowanie twarzy;

Zbiórka odpadów – każdy kto przyniósł worek posegregowanych odpadów do Galerii Połanieckiej otrzymał piękną zieloną roślinę;

Rozstrzygnięcie konkursu „Zabawka z odpadów".

 

Ekologia i ochrona środowiska to nie tylko problem wielkiego przemysłu, kopalni czy huty. To problem dnia codziennego, mieszkania, domu, przedszkola i szkoły. Rodzice i nauczyciele jako pierwsi wprowadzają dzieci w tajemniczy świat przyrody, jej praw i piękna, budzą szacunek i miłość do różnorodnych form życia oraz kształcą właściwe postawy wobec przyrody i jej piękna. Mając to na uwadze przedszkolaki z naszej placówki wzięły udział w tej pożytecznej akcji Dni Matki Ziemi.

Grupa „Koniczynki” przedstawiła montaż słowno – muzyczny „Zgoda buduje, nierozwaga rujnuje”, gdzie Paweł i Gaweł w końcu doszli do porozumienia w związku z ochroną środowiska. Natomiast grupa „Stokrotki” wzięła udział w konkursie plastycznym dla dzieci, którego organizatorem była Galeria Połaniec oraz Przedszkole Publiczne. Tematem konkursu było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej (zwierzątka) z odpadów, które mogą być wykorzystane powtórnie. Do konkursu maluchy wystawiły – motyla, ślimaka i węża. Kolorowe i bogate nagrody, za włożoną pracę, dostały wszystkie dzieciaki z przedszkola!