Dnia 20 maja 2013r. nasze przedszkolaki spotkały się z dzielnymi strażakami

z Ochotniczej Straży Pożarnej w Połańcu.

Punktualnie o godzinie 10.00 na plac obok kościoła św. Marcina podjechali trzej muszkieterowie, może nie na koniach lecz pięknym służbowym czerwonym wozem strażackim. Ci sympatyczni strażacy chętnie pokazali nam całe wyposażenie pojazdu. Przedszkolaki nawet mogły posiedzieć w środku wozu. Nasi dzielni strażacy omówili nam zasady akcji ratowniczej zaczynając od alarmu z remizy strażackiej, a kończąc na gaszeniu pożaru i ratowaniu życia ludzkiego. Dzieciaki poznały wyposażenie torby medycznej, nosze czy folię chłodzącą i ogrzewającą.

Dla Stokrotek i Koniczynek duzym przeżyciem i mokrym "prysznicem" był pokaz lania wody i piany z węża strażackiego. A pianie koguta postawiło na nogi całą okolicę.

Bardzo serdecznie podziękowaliśmy strażakom, że do nas przyjechali i co roku pamiętają o przedszkolakach i wręczyliśmy im mały upominek. Podziękowaliśmy za bohaterską postawę, poświęcenie i odwagę.

Dziękujemy panu Pawłowi - strażakowi - tacie naszego wychowanka, dzięki któremu to spotkanie się odbyło.

Pozdrawiamy wszystkich strażaków!

I życzymy jak najmniej alarmów!