„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”
Dnia 15.12.2023r. naszych przedszkolaków odwiedzili uczniowie i opiekunowie ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Połańcu. Wszyscy w mikołajkowych czapkach pod choinką zostawili pięknie zapakowane prezenty a w nich duuuuużo książek. A wszystko to w ramach programu profilaktycznego „Z uważnością przez cały rok”, którego jednym z założeń była zbiórka książek. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w akcję charytatywną pt. „Uczniowie pomagają - książkami przedszkolaków wspierają”. Celem akcji była zbiórka używanych książek nadających się do dalszego użytkowania, przeznaczonych dla dzieci do 6 lat. Uczniowie chętnie włączyli się w akcję i przejrzeli swoje domowe biblioteczki, w których znalazły się książki, dzięki którym przedszkolaki będą rozwijać swoją miłość do czytania. Organizatorami akcji były Panie: Zofia Sowińska, Karolina Guzik, Agnieszka Dudek.
Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, choinka i tekst
Spotkanie przebiegło w miłej, świątecznej atmosferze, o całej zbiórce i książkach opowiedziała nam Pani Z. Sowińska - zainspirowała zgromadzonych, aby zajrzeć do każdej książki, która zachwyci oraz zabierze w bajową podróż i przygodę. Pani A. Kaniszewska Dyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu skierowała na ręce opiekunów słowa podziękowania do wszystkich zaangażowanych w akcję, za bezinteresowną chęć czynienia dobra i okazaną życzliwość. Powiedziała, że zebrane książki będą podzielone na placówki przedszkolne oraz żłobek a na tą okazję zostały zakupione regały ekspozycyjne na literaturę. Uczennica Amelia przeczytała dzieciom bajkę i wspólnie kolędowaliśmy przy choince. Grupa Smerfy wręczyła w ramach podziękowań szyszkowe skrzaty.
Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli serce i z poświęceniem włączyli się do przygotowania i przeprowadzenia akcji charytatywnej - wszystkim uczniom, pracownikom szkoły a także księgarni „Atena”, która wsparła akcję i podarowała wiele cennych okazów. Dziękujemy!
B. Mika

Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, pierniczek, drzewo i tekst
Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i zabawka
Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i pierniczek