Pierwsze dni w przedszkolu to czasem trudne chwile w życiu małego dziecka (często również rodzica). Warto pokazać dzieciom jak wygląda wspólna zabawa i praca w grupie. Dni otwarte mają na celu usamodzielnienie dziecka i pokazanie mu, ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami. Zabawa adaptacyjna zmniejsza również lęk dziecka wobec przedszkola, nieznanych w nim osób oraz pomieszczeń.

W trosce o jak najlepszą adaptację dzieci - w naszych placówkach zaprosiliśmy do udziału w Programie adaptacyjnym "Mój pierwszy dzień w przedszkolu".Zajęcia miały na celu usamodzielnienie dziecka i pokazanie mu, ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami. Zabawa adaptacyjna zmniejsza również lęk dziecka wobec przedszkola, nieznanych w nim osób oraz pomieszczeń.

Nasze przedszkolne mury odwiedziło wielu małych przyszłych przedszkolaków, którzy chętnie się bawili w grupie "Stokrotki". W czasie zajęć otwartych rodzice spotkali się z panią psycholog i pedagog, które przekazały im informacje na temat "Jak ułatwić dziecku adaptację w przedszkolu". Na koniec wizyty grupa maluszków zaśpiewała głośnym chórem swój hymn a do zabawy ruchowej zaprosiła przyszłych kolegów. Nasi goście otrzymali od nas upominek w postaci misia z balonikiem, aby chętnie do nas wrócili. Bardzo miło nam było was gościć w naszych progach. Mamy nadzieje, że się wkrótce spotkamy! Zapraszamy serdecznie!

W ramach realizacji tego programu odbyło się 21 maja 2013r. w Przedszkolu Publicznym w Połańcu ul. Madalińskiego 1, warsztaty wspierające dla rodziców w ramach "Szkoły dla rodziców" - prowadzone przez panią A. Winnicką i

Zapraszamy także rodziców i przyszłych przedszkolaków do wzięcia udziału w Festynie Rodzinnym 17 czerwca 2013r. o godzinie 16.30. "Mamo, Tato pobaw się ze mną" - boiska przy Przedszkolu Publicznym w Połańcu Filia nr 1. Dnia 29.08.2013r. "Witaj przedszkole" - dzień otwarty dla dzieci i rodziców w godzinach 10 -12 - we wszystkich placówkach przedszkolnych - zapoznanie z przedskzolem i personelem.

Drodzy Rodzice, przede wszystkim bądźmy przekonani, że przedszkole to najlepsze środowisko stymulujące rozwój dziecka. Warto sobie uświadomić, że w dużej mierze to od nas zależy pozytywne nastawienie malucha do nowego miejsca. Bądźmy uśmiechnięci i spokojni, pamiętajmy, że dziecko jest barometrem uczuć, z łatwością potrafiącym odczytać niepokój rodzica. Towarzysząc naszym pociechą, pamiętajmy, że przedszkole jest ważnym i potrzebnym elementem w rozwoju społecznym każdego dziecka, jest też wspaniałą przygodą, którą warto przeżyć. Życzymy wytrwałości! :)