443734568_859025912917810_7696700859988444153_n.jpg

W dniu 11 maja nasze przedszkolaki wzięły udział w widowisku historycznym z okazji 230 rocznicy ogłoszenia Uniwersału Połanieckiego na Kopcu Kościuszki w Połańcu, którego organizatorem było Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu. Dzieci z dumą i odwagą prezentowały się w strojach ludowych wykonując wspaniałe tańce. Grupa „Koniczynki” pokazała się w tańcu „ Koziorajka”, grupa „Smerfy” zaprezentowała taniec do utworu „Lipka” oraz grupa „Pszczółki” zatańczyła ,,Poleczkę”. To wydarzenie było okazja do zabawy oraz do wspomnień czasów Polski szlacheckiej. Można było zobaczyć pokaz artyleryjski, jak również podziwiać dawne stroje szlacheckie i legionów polskich. Niespodzianką dla wszystkich były wystrzały armatnie, dostojny „Polonez” oraz Inscenizacja pt. ,,Od Krakowa do Połańca”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciakom oraz ich rodzicom za możliwość bycia razem w tak ważnym dniu dla naszego miasta Połaniec. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich, a zdobyta wiedza stanie się bogactwem historycznym dla naszych najmłodszych.

Zapraszamy do naszej galerii

E. SAŁATA