Ziemniak - jest pospolitym, ale również wspaniałym warzywem przyrządzanym w naszych kuchniach na różne sposoby,

a w naszym przedszkolu stał się pretekstem do wspólnej zabawy!!!

Jak co roku w Przedszkolu Publicznym w Połańcu odbywa się piknik jesienny!

"Święto pieczonego ziemniaka" w tym roku szkolnym  dla Filii nr 2 przypadło właśnie dziś - 8 października.

To okazja do zabawy całej społeczności przedszkolnej!

Tą niezapomnianą przygodę zaczęliśmy od przejazdu autokarem na działki "Relaks". Na miejscu obok duuuuużego ogniska spotkaliśmy Panią Jesień, która miała dla nas przygotowane wesołe zabawy, jesienne zagadki i kosz z kolorowymi  darami jesieni!

Jak na piknik przystało nikogo nie ominął poczęstunek. Każdy mógł zjeść pieczonego w ognisku ziemniaczka. A pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje - apetyt dopisywał, więc nie obyło się bez repety!

Jesienne harce na tym wyjeździe - to także  spacerek po działkach, wypatrywanie okazów warzyw  czy owoców.

Również dzieciaczki mogły pochrupać pyszności z wycieczkowego plecaka.

Grupy Stokrotki i Koniczynki bardzo się cieszyły mogąc świętować ziemniaczany dzień, pięknie się również zachowywały i na pewno zabierzemy ich jeszcze na niejedną taką superową wycieczkę!!!