Kolor pomarańczowy jest jednym

z najradośniejszych kolorów!

Wprowadza wesoły nastrój, kojarzy się z żywością owoców, kolorowymi ptakami, motylami, kwiatami. Możemy porównać z nim pomarańcze, które dzięki swojej soczystości i lekko kwaśnemu smakowi, doskonale odzwierciedlają znaczenie tej barwy...

alt

 

Kolor pomarańczowy to symbol spontaniczności, żywości, zdecydowania i optymistycznego nastawienia do życia!

Oprócz tego, barwa sprzyja pogodnym myślom, zwiększa motywację do działania, wzmacnia poczucie własnej wartości...

I tak właśnie było w ostatnią środę października, znów przeżyliśmy kolorowy zawrót głowy a ściślej mówiąc POMARAŃCZOWY!!!
Było dużo energii, dużo zajęć i co najważniejsze duuuuuużo witaminek!!!

Grupa STOKROTKI zaczęła swój dzień od urodzin marcheweczki -  ile gości się zebrało... Były wesołe tańce więc przyszła pora także na pyszny poczęstunek. Wykonaliśmy zdrowy sok marchewkowo - pomarańczowy w sokowirówce. Wiele dowiedzieliśmy się wtedy o urządzeniach elektrycznych i jak należy obchodzić się z prądem. To była prawdziwa lekcja bezpieczeństwa!

A soczek został wypity do ostatniej kropelki! Pycha!

Potem postanowiliśmy zamienić się w malarzy. Ponieważ w tym tygodniu mówimy o naszych rodzinach, domach - wszyscy zgodnie postanowiliśmy wymalować nasz wspólny dom przedszkolny  - dom Stokrotek. I zgadnijcie na jaki kolor???

Oczywiście - p o m a r a ń c z o w y !

Obiad oraz podwieczorek też był koloru pomarańczowego, leżakowanie na pomarańczowo! A  na koniec dnia, postanowiliśmy jeszcze pociapciać się w dyni i powybierać z niej pestki.

Ależ to był atrakcyjny dzień!

Przyniósł wszystkim wiele, wiele radości!

Od dziś jak króliczki będziemy chrupać marchewy i pić zdowe soczki!