Biel - najjaśniesza z barw. Kiedy pomyślimy o bieli i zamkniemy oczy, nasuwa się pod powieki śnieżna przestrzeń zimowego krajobrazu... W  tej zmowej scenerii 29 stycznia kolor biały królował za oknem i w naszym przedszkolu.

Grupa STOKROTKI oraz grupa KONICZYNKI poznawały korzyści płynące  z  białych warzyw, owoców i nabiału.

Cały dzień towarzyszył nam bialy kolor, w ubiorze, zabawie, piosence, posiłku czy pracy plastycznej.

Poznawaliśmy, wąchaliśmy, jedliśmy i uczyliśmy się.

Dzieci przyniosły groch, fasolę, cebulę, pietruszkę, selera, pieczarki, kalafiora, różne rodzaje serków. Degustowaliśmy jajka faszerowane pieczarkami i jedliśmy zapiekanki z pieczarką. Tańczylimy i ćwiczyliśmy do zimowych piosenek. Wykonywaliśmy "śnieżne" prace plastyczne. A z białej włóczki tworzyliśmy nawet pajęczą sieć.

Białe obrusy, białe baloniki czy bibuła zdobiły naszą salę a i obiad był wyśmienity -  bo pierogi z białym serem  to ulubione danie dzieci w naszym przedszkolu!