"Pewnie nie wiecie, że każda krowa

jak czarodziejka umie czarować.

Bo co za zwierzę tak niebywale:

jak zje zielone to daje białe?"

Grupa Stokrotki realizując tmeatykę tygodniową "W wiejskiej zagodzie" dowiedziała się jak to z tymi czarami naprawdę jest!

Rozmawialiśmy o zwyczajach krowy, która pasie się na łące i zjada zieloną trawę oraz o pozyskiwaniu mleka czyli dojeniu ręcznym i mechanicznym. Sami przekonaliśmy sie, że dojenie ręczne to trudne zadanie, którego najpierw trzeba się nauczyć.

A zabierając dzieci w "mleczną krainę" poznaliśmy  i przypomnieliśmy o właściwościwościach zdrowotnych płynących z przetworów mlecznych, a nawet je próbowaliśmy. Od tej pory każdy przedszkolak będzie już jadł naleśniki czy makaron z serem!

Nie tylko w oborze byliśmy, ale także udało nam się odwiedzić kurnik i poznać ich mieszkańców, a kolorowe koguciki zdobią naszą szatnię.

Poznawaliśmy całe rodziny zwierzątek wiejskich, rodziców i ich dzieci.

A zły wilk nawet chciał zjeść nasze gąski...

Bardzo fajnie w tej zagrodzie było!

I wiele nas to nauczyło!