Co to znaczy "zdrowy styl życia"?

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia, aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku.  Co roku jest wybierany temat przewodni z zakresu zdrowia  publicznego, a tegoroczny brzmi "Choroby przenosznone przez wektory". Takie coroczne obchody  stwarzają możliwość podjęcia wielu działań, których efektem jest poprawa stanu zdrowia ludzi.

A nasi mali przedszkolacy z grupy "Koniczynki" i "Stokrotki" również postanowiły dołączyć się do działań prozdrowotnych. Zrobiliśmy przemarsz ulicamy Połańca z wielkim kolorowym transparentem, a napotkanym przechodzniom rozdawaliśmy ulotki promujące zdrowy styl życia oraz ukazujące zagrożenie przed kleszczami - pasożytami zewnętrznymi ludzi i zwierząt.

Każdy z nas chciały być zdrowy mieć dobre samopoczucie,  a to spowodowane jest właściwym funkcjonowaniem organizmu. Dzięki zdrowemu trybowi życia praca w naszym organiźmie zmienia się, jest odczuwalna wyraźna zmiana.

Zobaczmy teraz czy przedszkolacy przestrzegają  dekalogu zdrowego stylu życia:

1. Wiedza o samym sobie - zawsze zgłaszają złe samopoczucie i uskarżają się gdy coś ich boli.

2. Utrzymanie sił obronnych organizmu w stałej gotowości - realizują, wdrażają się do modelu zdrowego stylu życia.

3. Nie nadużywanie leków - przecież wiedzą, że nie mogą bawić się lekami, a spożywają tylko te co zapisze lekarz.

4. Utrzymywanie aktywności fizycznej - chociażby ten spacer w pochodzie o tym świadczy.

5. Prawidłowe odżywianie się - dzieciaki uczą się spożywania "kolorowej, zdrowej żywności", a ze słodyczami to jeszcze trochę powojujemy.

6. Wyeliminowanie nałogów - nie ma żadnych - to jest pewne.

7. Znaczenie snu - cała noc przespana a nawet i poobiednia drzemka zaliczona.

8. Hartowanie się - czy mrozy czy wiatry to my zawsze na rozgrzewce z rana na placu zabaw.

Myśle, że ten mały test nasi dzielni podopieczni  przeszli doskonale.

Oby tak dalej!

Zdrowie jest najważniejsze!

Dorośli  teraz wasza kolej!

Życzymy wszystkim dużo, dużo zdrówka!