Wszyscy są, witam Was, zaczynami już czas...!!!

Właśnie tak, dnia 22 maja wszyscy się wstawili na umówioną godzinę - rodzice, pani Dyrektor Anna Kaniszewska oraz pełne energii "owady i zwierzątka" z wiosennej łąki czyli nasze przedszkolaki! A co się działo i kogo odwiedziliśmy to już poczytajcie sami  i zobaczcie w galerii...

Zajęcia otwarte w grupie młodszej, odbyły się w ogrodzie przedszkolnym  i ściągneły wszystkie zwierzątka łąkowe z całej okolicy: mrówki, koniki polne, motyle, pszczólki, biedronki a nawet przywędorwały do nas ślimaczki.

I na takie właśnie drużyny podzielona została grupa Stokrotki a rodzicom nadała nazwę - "ślimaczki".

Ile frajdy i uśmiechu sprawiły nam zawody sportowe i konkurencje, które kolejno odbyły się na 5 stanowiskach.

W PSZCZÓŁKOLANDII  przenosiliśmy miód slalomem pomiędzy kwiatami.

U KONIKA POLNEGO skakaliśmy po obręczach.

W MRÓWKOLANDII pomagaliśmy mrówkom z budować mrowiska z lasek gimnastycznych i to po utrudnionym terenie.

Na stanowisku BIEDRONKOWO  - biedroneczka zgubiła swoje kropki więc postanowiliśmy przyczepić jej nowe za pomocą rzutu woreczkiem do celu.

MOTYLKOWO zauroczyło nas bardzo bo zaraz po przybyciu na miejsce - musieliśmy pozbierać kwiaty dla motyli w obręczach hula-hop. A potem w naszym ogrodzie wyrósł piękny, duży kolorowy kwiat, którym była chusta animacyjna i przyleciało na nią chyba ze 100 motyli i odbyło się widowisko dla rodziców z okazji ich święta - wypuściliśmy motyle do nieba.

A do tego wszystkiego rozwijaliśmy sprawność ruchową, koordynację oraz spstrzegawczość, integrowaliśmy się z rodzicami i stworzyliśmy wesołą atmosferę pamiętając oczywiście o bezpieczeństwie.

Na koniec zawodów uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i na pożegnanie zaśpiewaliśmy na zielonej trawce hymn "Stokrotek".

Dziękujemy gościom za przybycie na nasza wiosenną łąkę!