Dzień czerwony w naszym przedszkolu to kolejne zadanie realizowane w ramach cyklicznego projektu "Kolorowe dni", który rozpoczął się w już w zeszłym roku, we wrześniu. Projekt ten ma na celu promowania zdrowej żywności, jak również zawsze przeplata się z jakimś innym ważnym przekazem.
28 maja 2014 r. w naszym przedszkolu „zaczerwieniło się”.

Wszystkie dzieci a także panie ubrały się w czerwone bluzeczki, koszulki i sweterki. Tego dnia dzieci przeniosły się do Krainy Czerwonej.
Każda sala udekorowana była według pomysłu dzieci i nauczycielek, bibuła, balonikami, serpentyny.  Kolor czerwony rozweselił i rozgrzał przedszkolną atmosferę. Wigoru Koniczynkom i Stokrotkom dodały czerwone owoce i warzywa. Konsumpcja truskwakowo - granatowo - jabłkowo - winogronowej sałatki była przyjemna i zdrowa. Dzieci degustowały i poznawały także smak wszystkich proponowanych warzyw - pomidorka, rzodkiewki czy papryczki, korzystając z czerwonych serwetek.
Panie przygotowały mnóstwo fajnych zabaw, w których wykorzystały czerwone baloniki i wstążeczki. Zabawie towarzyszyła miła atmosfera i sympatyczny śmiech naszych milusińskich.

Dziękujemy rodzicom z całego czerwonego serducha za zaangażowanie  i fajną zabawę oraz pyszne zdrowe produkty podczas realizacji projektu.

J. Marczewka, B. Mika