"Podaj, podaj mi kasztana

tego brązowego pana..."

Już wiecie, że przyrodę szanujemy i o nią dbamy, a teraz poczytajcie jak lubimy się bawić na jej łonie natury i korzystamy z uroków jesieni. W piękną słoneczną środę tj. 22 października urządziliśmy sobie w naszym przedszkolu ŚWIĘTO KASZTANA z tej okazji wszyscy ubraliśmy się na kolor brązowy. Następnie Grupa Stokrotki i grupa Koniczynki wybrała sie do kasztanowego parku. Na jesiennym dywanie liści mogliśmy się wyszaleć, wyskakać i zabawić z brązowymi "koleżkami"!! Zebraliśmy niezłe zbiory, zapełniliśmy wszystkie kosze. Układaliśmy piękne rysunki, rzucaliśmy kasztanami do celu. A gimanstyka na świeżym powietrzu poprawiła naszą kondycję fizyczną. W przedszkolu był świętowania ciąg dalszy! Wystukiwaliśmy rytmy kasztanami, ćwiczyliśmy koncetrację uwagi poprzez sprawne podawanie brązowego pana, robiliśmy masaż stópek spacerując po kasztanowej drodze. Wesoło pląsaliśmy przy piosenkach "W kasztanowym mieście" czy "Dwa kasztany". Co to był za dzień, uśmiech nie schodził nam z twarzy,  a na umilenie tego dnia schrupaliśmy brązowego batonika. Bardzo się cieszymy z mile spędzonego czasu wśród przyjaciół i w zgodzie z przyrodą.

B. Mika