Dobra gotowana, dobra i surowa.

Choć nie pomarańcza lecz pomarańczowa!

Dnia 4 i 5 listopada nasze przedszkole świętowało

"urodziny marchewki"!!!

W grupie "Stokrotki" i "Koniczynki" odbyło się "ŚWIĘTO MARCHEWKI" tej pięknej karotenowej damy. Uroczystość rozpoczęła zabawa przy piosence "Na marchewki urodziny", dlatego wszyscy ubrani na pomarańczowo utworzyli koło wokół witaminkowej jubilatki.

Dzieci:

- dowiedziały się o wartościach odżywczych, właściwościach i korzyściach jakie płyną ze spożywania marchewki,

- zapoznały się ze sposobami konsupcji marchewek pod różnymi postaciami,

- umiejscowiły marchewkę w piramidzie żywieniowej.

Po tych wiadomościach dzieci przystąpiły do wykonania soku marchewkowego z zachowaniem zasad bezpieczeństwa korzystania z urządzeń elektrycznych.

A na deser po obiadku grupa "Stokrotki" skonsumowała placek marchewkowy - upieczony przez mamę Olusi. Repety nie było końca i po placku zostały tylko okruszki! Dziękujemy za pyszności Pani Marzenko!

Przedszkolacy układali marchewy rosnąco, potem malejąco, stosowały pojęcia: duże, małe, mniejsze, większe, takie samo, największe, najmniejsze; przeliczały je.

Dzieci z zawiązanymi oczami wyszukiwały za pomocą dotyku marchewki wśród warzyw znajdujących się w koszyku.

Było przyrodniczo, matematycznie ale także plastycznie. "Stokrotki" malowały sylwety marchewek tylko za pomocą paluszków oraz wykonały mega wielką marchewę na pudełkach kartonowych - puzzle. U "Koniczynek" na wystawce w szatni zawisły marchewkowe prace techniką wydzieranki.

Na ewaluację dnia dzieci wzięły udział w przedszkolnym marchewkowym Quizie.

Jakże było fantastycznie pomarańczowo - marchewkowo! Zachęcamy do picia świeżo wyciskanych soków!

J. Marczewska, B. Mika