Podczas omawiania tematu tygodnia "Nasi ulubieńcy" grupa Stokrotki zaprosiła milutkiego, puszystego gościa...

 

W naszym przedszkolu pojawił się nowy przyjaciel. Wszyscy od razu pokochali i nie chcieli go odstępować na krok. Naszym nowym przyjacielem jest prześliczny biało-beżowy króliczek miniaturka, a raczej Pani Królik - Tosia. Powoli się zadomawiał nasz nowy pupilek, wszystko zwiedzał i obwąchiwał. Zauważyliśmy, że bardzo lubi towarzystwo dzieci. Stokrotki” podczas pobytu zwierzątka w przedszkolu zajmowały się karmieniem, pojeniem, czyszczeniem klatki królika. Poznały rodzaje pokarmów dla Tosi i sposób jej pielęgnacji.

Ponadto przypomnieliśmy sobie także jak dbać o nasze patyczaki - bezskrzydłe owady, które hodujemy w naszym kąciku przyrody.

Wszystkie te działania przyczyniły się do poszerzenia wiedzy dzieci nt zwierząt domowych oraz kształtowania postawy opiekuńczości względem nich.


Dziękujemy Oliwci B.  z grupy „Koniczynki” za umożliwienie nam poznania królika miniaturki - swojego przyjaciela.