Hello!

W dniach 17 - 21 listopada nasze przedszkole zwiedzało 

Wielką Brytanię - kraj na wyspie!

Właśnie minął tydzień, w którym "odwiedziliśmy" bardzo piękne WYSPY BRYTYJSKIE. Był to czas wypełniony wieloma atrakcjami. Dowiedzieliśmy się gdzie możemy znaleźć ten kraj na mapie, że stolicą WIELKIEJ BRYTANII jest Londyn i co najważniejsze, że tam mieszka prawdziwa Królowa Elżbieta II. Pozdrawialiśmy się w tym tygodniu po angielsku, który tak między nami nie należy do najłatwiejszych. Ciekawostką dla nas było to, że z tego kraju pochodzi wielu sławnych ludzi np. Bracia Wrait - twórcy pierwszego samolotu. Dowiedzieliśmy się, że nasz ulubiony KUBUŚ PUCHATEK i HARY POTTER to bajki pochodzące właśnie z tego kraju. Mieliśmy okazję oglądać wiele zabytków i budowli Anglii. Bardzo skomplikowany był dla nas walc angielski – wszyscy jednak pilnie trenowali.  Jednak najciekawszy był wtorek, tego dnia zostaliśmy zaproszeni na herbatkę do ZAMKU WINDSOR u KRÓLOWEJ ELŻBIETY II. No, ale co tu dużo mówić, zobaczcie sami....(szkoda tylko, że ten tydzień tak szybko minął :) Pa, pa, pa!

 

B. Mika