Pozdrawiamy Ciebie, święty Mikołaju!
Dziś prezentów dużo masz
i za chwilę nam je dasz,
bo ty dobre serce masz, Mikołaju!

Chociaż tradycyjne Mikołajki obchodzimy 6 grudnia, to już w czwartek zaczęliśmy "mikołajkowe świętowanie". Wszystkie dzieci wraz z paniami wybrały się na baśń pt. "Trzewiczki szczęścia", w wykonaniu młodszej grupy teatralnej CKiSz "KAMELEON". W piątek natomiast Święty Mikołaj odwiedził przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Połańcu FILIA NR 2. Mikołaj przybył do placówki nietypowym dla siebie pojazdem i w związku z tym, że próżno szukać jeszcze śniegu, swoje sanie zamienił na samochód.

Na szczęście, to czym Mikołaj przywiezie prezenty, nie ma żadnego znaczenia. Ważne żeby upominki trafiły do dzieci. I tak było i tym razem. Po przywitaniu Mikołaja na sali przedszkolnej dzieci zaprosiły gościa na krótki występ recytatorsko - wokalny. Potem Mikołaj wspólnie ze swoimi pomocnicami, rozdał prezenty. Upominki dostały tylko grzeczne dzieci z naszego przedszkola, czyli wszyscy nasi podopieczni zasłużyli na miłą niespodziankę. A ponadto wspaniałomyślny Mikołaj obdarował grupy "Stokrotki " i "Koniczynki" cukierami i grami edukacyjnymi, którymi dzieci będą się bawić by umilić sobie pobyt w przedszkolu.

Jeszcze jedno wydarzenie miało miejsce w naszym przedszkolu. Nie tylko Święty Mikołaj miał imieniny. W grupie "Stokrotki" swoje święto obchodziło również dwóch Mikołajów - chłopcy częstowali słodkościami - cukieraskami i pysznym ciastem. Naszym Mikołajom na te imieniny życzymy dużo zdrówka i radości!

Dziękujemy rodzicom, za pomoc w zbiórce środków czystości - prezenty zostały przekazane podopiecznym Domu Dziecka w Pacanowie, którzy osobiście odebrali wielką paczkę.

Pozdrawiamy Ciebie, święty Mikołaju!
I dajemy ci w podzięce
sto uśmiechów za Twe dobre serce!

B. M.