Firma UNIA Sp. z o.o.  na zlecenie Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Rzędowie prowadzi kampanię edukacyjną w zakresie gospodarki odpadami dla mieszkańców gmin objętych Projektem: „Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy”.

W zakresie ww. kampanii edukacyjnej nasze przedszkole wzięło udział akcji „Czysta gmina – wiosenne sprzątanie” zorganizowanej na terenie naszej gminy.

Głównym celem akcji było:

- zaangażowanie w działania prowadzące do polepszenia stanu środowiska naturalnego w gminach,

- podniesienie świadomości ekologicznej z zakresu poszanowania zasobów przyrody, odpowiedzialnej konsumpcji, dbałości o otoczenie i dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe,

- promowanie działań ekologicznych, sprzyjających poprawie środowiska naturalnego.

Wszystkie dzieci otrzymały worki oraz rękawice do zbiórki odpadów i wyruszyły na wielką wyprawę sprzątania naszego otoczenia. Głównym celem akcji stały się brzegi rzeki Czarnej. Przedszkolaki spisały się doskonale! Odpady zaśmiecające nasze środowisko w mig znalazły się w workach i każde dziecko miało w tym swój udział. Ponadto podopieczni naszego przedszkola z wielką ochotą i zaangażowaniem wypełniały rolę małego ekologa.

B.M.