Przedszkolaki z grupy 3,4-latków, w ramach realizowanej tematyki tygodniowej „Kto mieszka w wiejskiej zagrodzie” 16 kwietnia 2015 r. udały się z wizytą do gospodarstwa pani T. Smoleń.

Chociaż niektóre z dzieci mieszkają na wsi, to z każdym rokiem mają mniejsze szanse na obcowanie ze zwierzętami hodowlanymi. Powodem takiej sytuacji jest malejąca liczba mieszkańców wsi zajmujących się rolnictwem.

Z wizyty na wiejskim podwórku jesteśmy baaarrrdzo zadowoleni! Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy o hodowli zwierząt i uprawie roli. Gdy przybyliśmy na miejsce „Stokrotki” zobaczyły 2 milusie pieski. Ogromną frajdę sprawiło dzieciom karmienie marchewką małym króliczków mieszkających w klatce razem ze swoją mamą. Dużą atrakcją wśród przedszkolaków był wspaniały kucyk, na którym chętne dzieci mogły „pogalopować” w prawdziwym siodle i poczęstowały Dudusia kostkami cukru. Pan gospodarz jest prawdziwym pasjonatem koni dlatego zaprezentował nam także 2 duże piękne konie. Z nie mniejszym zaciekawieniem przedszkolaki obserwowały mieszkańców obory i stajni, kurnika i gołębnika. Po takiej praktycznej lekcji żaden przedszkolak nie powinien mieć problemu z odpowiedzią na pytanie: „Skąd się biorą jajka?" A świnka w chlewiku bardzo przypominała nasze różowe świnki zrobione na zajęciach plastycznych. Na koniec wizyty przedszkolaki z wychowawczynią serdecznie podziękowały pani Teresie oraz panu Krzysiowi Smoleń za gościnę oraz wręczyły bukiet tulipanów.

Z tego miejsca chcielibyśmy jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować Państwu Smoleń za udostępnienie i oprowadzenie nas po swoim gospodarstwie.

B. M.