"Witaminki, witaminki

dla chłopczyka i dziewczynki

wszyscy mamy dziarskie minki,

gdy zjadami witaminki..."

Zajęcia praktyczne to ważny i niezbędny aspekt w procesie wychowawczo-dydaktycznym dziecka przedszkolnego. W związku z tym postanowiliśmy działać i przygotować smaczne, zdrowe, kolorowe kanapki.

Dnia 29  i 30 kwietnia dzieci z grupy Stokrotki  i Koniczynki samodzielne przygotowały pyszne drugie śniadanie. Przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Przedszkolaki już dobrze wiedzą, że aby przystąpić do działań kulinarnych, należy najpierw dokładnie umyć ręce. Następnie wszyscy wspólnie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem, po czym wszyscy przystąpili do  przygotowania stanowisk pracy i  zabrali się do pracy. Dzieci z zaangażowaniem dobierały składniki, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo. Na stole nie zabrakło pomidorów, ogórków, papryki i innych zdrowych składników...

Można śmiało powiedzieć, że zadanie dzieci wykonały doskonale! Kanapki były nie tylko  smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, gdyż pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Przygotowanie śniadania dało nam wiele satysfakcji i radości. Kanapki były bardzo pyszne, a przede wszystkim zdrowe!

Serdeczne dzięki dla rodziców za dostawę kolorowych i zdrowych witaminek!

B.M.