Jesień może być porą roku ofiarującą mnogość

różnorodnych darów przyrody,

ale także wiele radosnych przeżyć…

altalt alt

alt

W piękny wrześniowy wtorek (27.09.2011r.), dzieci z naszego przedszkola wyjechały autokarem na połanieckie działki „Relaks”, gdzie przy wielkim ognisku odbyło się „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Przedszkolacy najpierw na spacerze chętnie zgłębiały tajniki przyrody: obserwowały jesienne prace w ogródkach działkowych, uczyły się prawidłowo nazywać i rozróżniać rośliny, owoce, warzywa. Zapoznały się z rodzajem prac prowadzonych w polu jesienią, zapewniających ludziom zapasy na zimę. Właśnie zakończenie prac polowych, a chodzi o wykopki, stało się inspiracją miłego spotkania dzieci z wszystkich placówek przedszkolnych w Połańcu. Dzieci poznały tradycje ludowe związane z wykopkami, dowiedziały się, że smaczne i pożywne ziemniaki noszą inne nazwy – pyry, grule i kartofle. Następnie z wielkim apetytem każdy już tylko zajadał się pysznymi pieczonymi ziemniaczkami. Świeże powietrze, ruch i wiele radości płynącej ze wspólnej zabawy i wyjazdu sprawiły, że upieczone ziemniaki z ogniska smakowały wybornie!
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za zorganizowanie imprezy oraz Rodzicom za atmosferę przyjaźni i współpracy.

alt