Dnia 24 czerwca 2015r. nasze przedszkolaki spotkały się

z dzielnymi strażakami

z Ochotniczej Straży Pożarnej w Połańcu.

Zbliżają się wakacje a my mamy na uwadze, żeby były one bezpieczne - dlatego około godziny 900 na plac obok kościoła św. Marcina podjechali dwaj strażacy pięknym służbowym czerwonym wozem strażackim. Ci sympatyczni panowie chętnie pokazali nam całe wyposażenie pojazdu. Przedszkolaki nawet mogły posiedzieć w środku wozu. Nasi dzielni strażacy omówili nam zasady akcji ratowniczej zaczynając od alarmu z remizy strażackiej, a kończąc na gaszeniu pożaru i ratowaniu życia ludzkiego. Każdy przedszkolak wie, że numer alarmowy do straży pożarnej to 998 ale także każdy musi pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa podczas codziennych różnych sytuacji.

Dla Stokrotek i Koniczynek dużym przeżyciem i mokrym "prysznicem" był pokaz lania wody z węża strażackiego. A pianie koguta postawiło na nogi całą okolicę.

Bardzo serdecznie podziękowaliśmy strażakom, że do nas przyjechali i co roku pamiętają o przedszkolakach i wręczyliśmy im mały upominek. Podziękowaliśmy za bohaterską postawę, poświęcenie i odwagę.

Dziękujemy panu Jarkowi - strażakowi - tacie naszego wychowanka, dzięki któremu to spotkanie się odbyło.

Pozdrawiamy wszystkich strażaków!

I życzymy jak najmniej alarmów!

B.M.