W piątek, 6 listopada nasze przedszkole odwiedził pan Józef Reguła (dziadziuś Mikołaja - przedszkolaka z grupy Stokrotki), który z zamiłowania jest rzeźbiarzem.

Pojawił się w sali z uśmiechem na twarzy i tajemniczym bagażem, w którym - jak się później okazało - zgromadzony był spory „arsenał” narzędzi do pracy w drewnie. Znajdowały się w nim m.in. różnego rodzaju dłuta, hebel oraz kawałki drewna, z których artysta „wyczarowuje” piękne dzieła. Pan Józef wyjaśnił dzieciom, czym jest rzeźba, z czego powstaje i jakich narzędzi używa się do jej wykonania. Podkreślił również, jak ważne jest zachowywanie ostrożności oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas rzeźbienia w drewnie. Poza tym, mieliśmy okazję na własne oczy zobaczyć artystę podczas tworzenia jednego z dzieł. Na zakończenie pan Józef podarował nam rzeźby ,które zdobią teraz naszą salę. Serdecznie dziękujemy za poświęcenie swojego czasu i zapoznanie przedszkolaków z tajnikami sztuki rzeźbiarskiej.