Od października 2015r. w naszym przedszkolu realizowane są zajęcia z cyklu kulinarnego. Dwa razy w miesiącu dzieci wraz ze swoimi paniami zapoznają się z zasadami zdrowego odżywiania, dzięki przygotowanym własnoręcznie podwieczorkom. Jest to dla nich czas na testowanie nowych, czasem jeszcze nieznanych smaków. Pod koniec każdych zajęć przychodzi czas na wspólne jedzenie przygotowanych smakołyków. Dzieci nie zapominają o higienie w czasie przygotowywania posiłków – przed rozpoczęciem zajęć zawsze starannie myją ręce oraz niezbędne produkty. Tego rodzaju zajęcia wzbudzają wielkie zainteresowanie wśród dzieci, samodzielne przygotowywanie potraw sprawia im wiele radości.Na pierwszych zajęciach wykonywaliśmy smakowite kanapki.Kolejnym razem zrobiliśmy pyszną, a co najważniejsze – zdrową surówkę z marchwi i jabłek. Własnoręcznie wykonana surówka smakowała naprawdę wszystkim! A kolejne zajęcia – już niebawem. Zapraszamy do naszej galerii.

J.K.