„Babcia z dziadkiem czas nam ciągle umilają

Zawsze dla nas niespodzianek wiele mają.

Dziś w piosence miłość wielką wyrażamy.

Głośno teraz podziękować chcemy wam…”

Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i pamięta jak ważną rolę w naszym życiu pełnią dziadkowie. Obchodzony 21 i 22 stycznia Dzień Babci oraz Dzień Dziadka to piękne i ważne święta w naszym kalendarzu. Przedszkolaki każdego roku o tym święcie pamiętają. A dowodem tego są uroczystości, które odbyły się od 8 do 15 stycznia w Przedszkolu Publicznym w Połańcu. To były dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości!

Przedszkolaki pod opieką swoich nauczycieli przygotowały programy w różnych formach artystycznych. W większości były to wiersze i piosenki okolicznościowe, pokazy taneczne, ale także piękne inscenizacje: „Bajka”, „Jasełka” czy „Bal karnawałowy”, na którym tańczyli wszyscy honorowi goście ze swoimi wnuczętami. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy czyli najlepszych aktorów na świecie! Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci także obdarowały swoich „dziadków” własnoręcznie wykonanymi upominkami. Frekwencja jak co roku dopisała! Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki przedszkolnej. Spotkania upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze. Występy przedszkolaków były okazją by wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje podziękowania - za trud włożony w ich wychowanie, opiekę i cierpliwość, za to że są opoką dla nich, uczą na czym polega, dobro, miłość rodzina czy przyjaźń. To był szczery dowód wdzięczności wnuków. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.

Kochane Babcie, drodzy Dziadkowie życzymy Wam dużo zdrowia, pomyślności, radości, zadowolenia i satysfakcji z wnucząt. Wam kochane dzieci życzymy, by Wasi dziadkowie zawsze byli osobami szczególnymi w Waszym życiu, takimi, które się kocha tylko dlatego, że są. Bo oni żyją dla Was – a Wy jesteście dla nich tym co mają najcenniejszego, takim skarbem o którym czytacie w bajkach.

Serdeczne podziękowania składamy Rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu

uroczystości „Dnia Babci i Dziadka”.

Przedszkole Publiczne  w Połańcu