W czwartek 7 kwietnia br. w Przedszkolu w ramach Światowego Dnia Zdrowia oraz „Tygodnia o Zdrowiu” odbyło się spotkanie z pracownikiem służby zdrowia. Odwiedziła nas  pielęgniarka p. Natalia Borowska, która uświadomiła dzieci o śmiertelnym niebezpieczeństwie samodzielnego zażywania nieznanych medykamentów.Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca pielęgniarki.  Zapoznały się ze sposobem opatrywania ran oraz uważnie wysłuchały porad na temat dbałości o higienę. Największą radość sprawiło przedszkolakom wspólne wykonywanie opatrunków. Dzieci zadawały pytania, na które pani Natalia chętnie odpowiadała .

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Natalii Borowskiej za przybycie, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za cierpliwość, która była niezbędna w przypadku nas - „małych pacjentów”, ciekawych i pytających o każdy szczegół.

Zapraszamy do naszej galerii

J.K.