W dniu 06 czerwca 2016 r. grupa Koniczynki odwiedziła Bibliotekę Publiczną
w Połańcu. Dzieci zwiedziły budynek: wypożyczalnię dla dorosłych, czytelnię
i wypożyczalnię dla dzieci. Z zapartym tchem wysłuchali książeczki czytanej przez pracowników biblioteki, której treść ilustrowana była na ekranie interaktywnym. „Podróż na jednej nodze”, bo taki tytuł nosił przeczytany utwór, zaktywizował milusińskich do myślenia, których zadaniem było odgadywanie pojazdów po obejrzeniu ich fragmentów na ekranie. Dodatkową atrakcją był labirynt mający na celu doprowadzenie ślimaka do talerza sałaty.

Po słodkim poczęstunku i podziękowaniach za zaproszenie obiecaliśmy sobie odwiedzać bibliotekę jak najczęściej.

J. M.