W poniedziałek 6 czerwca w godzinach popołudniowych, przedstawiciele Przedszkola Publicznego w Połańcu w składzie: rodzic - Agnieszka Bujakiewicz, nauczyciel - Monika Szywała, wicedyrektor - Beata Mika -  udali się z wizytą do Domu Dziecka imienia Ojca Gwidona w Pacanowie.

Dzień Dziecka był wspaniałą okazją aby przekazać podopiecznym tej placówki upominki od przedszkolaków.

W ramach realizacji programu czytelniczego „Książka – mój przyjaciel” w kwietniu w połanieckich przedszkolach odbyła się zbiórka książek dla podopiecznych Domu Dziecka. Jednym z celów tej akcji było sprawienie radości  naszym kolegom z Pacanowa, czy chęć dzielenia się z innymi. Ponad 70 pozycji książkowych, wiele ciekawych i kolorowych lektur – taką pokaźną kolekcję Panie zawiozły dla małych „Gwidonków”.  Do Pacanowa wybrał się także, jako czwarty pasażer, duży pluszowy Kubuś Puchatek.  Ta niezapowiedziana wizyta była dla dzieci miłą niespodzianką a prezenty sprawiły im wiele radości.

Podczas rozmowy przy herbatce dzieci chętnie opowiadały o swoich zainteresowaniach oraz jak spędzają wspólnie wolny czas. Następnie pod kierunkiem swojego opiekuna zaprosiły swoich gości na występ. Dziewczynki w kolorowych spódniczkach zaprezentowały swoje ulubione tańce, a chłopcy zagrali na akordeonie i organach. Czas spędzony z wychowankami Domu Dziecka upłynął w miłej i radosnej atmosferze. To niezapomniana wizyta, jeden gest a tak wiele uśmiechu dzieci…

Z całego serca dziękujemy

Przedszkolakom oraz Rodzicom

za udział

w programie „Książka – mój przyjaciel” i zbiórce książek.

M. Sz.